Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Na-De Güneş Enerjisi ile Aydınlanıyor

Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Na-De Güneş Enerjisi ile Aydınlanıyor

İl Müdürlüğü binasının çevre aydınlatmasında, DMY Elektronik Grup firmalarından Na-De Elektronik olarak tasarladığımız “All-In-One” tasarımlı yüksek verimli Solar Aydınlatma ürünü SavLight-50-AC kullanılmıştır.

Güneşin yetersiz olduğu durumlarda aydınlatmanın her zaman devrede olması gerektiği için, şebeke destekli sistem tasarlanmış ve uygulanmıştır.

18 adet tek konsol, 3 adet çift konsol  5m. uzunluğundaki direklerin üzerinde 28W tüketim yaparak max. 5200 Lumen çıkış veren SavLight-50-AC ile 1750 m² alan aydınlanmaktadır. SavLight-50-AC ‘de verimi min.%21.5 olan 5 Buslı Barlı özel tasarım Mono Kristal Güneş Paneli kullanılmıştır. 

Akıllı şarj kontrol cihazı ile aydınlatma yoğunluğu, istenilen performansta hareket sensörü ile çalışacak şekilde ayarlanmakta olup, pil grubunu da kontrol ederek ilave enerji tasarrufu sağlamaktadır. Şebeke destekli çalışan bu sistem, akünün kritik seviyeye gelmesiyle akünün ömrünü uzatarak, aküyü devre dışı bırakmakta ve şebekeye by-pass yaparak sistemin şebekeden çalışmasını sağlamaktadır.

SavLight, engellenen karbon salınımı ve geri dönüşüme uygun oluşu ile doğa dostudur. Bir adet SavLight kullanımı yılda 30 Ağacı kurtarır !

Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Na-De Güneş Enerjisi ile Aydınlanıyor Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Na-De Güneş Enerjisi ile Aydınlanıyor Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Na-De Güneş Enerjisi ile Aydınlanıyor Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Na-De Güneş Enerjisi ile Aydınlanıyor